Zeměpis

Zeměpis se žáci naší školy učí ve všech ročnících 2. stupně. V 6. až 8. třídě jsou 2 hodiny zeměpisu týdně, v 9. třídě 1 hodina.

Výuka zeměpisu probíhá v odborných učebnách s možností přístupu k internetu a s velkoplošnou projekcí.

Co se naučíme v zeměpisu

6. ročník

• Zařadíme planetu Zemi do Sluneční soustavy, popíšeme stavbu zemského tělesa
  • Vysvětlíme souvislosti mezi jednotlivými složkami krajinné sféry (litosféra – kamenný obal Země, hydrosféra – vodní obal Země, atmosféra – vzdušný obal Země, pedosféra – půdní obal Země, biosféra – vše živé na Zemi)