Celosvětová soutěž City Nature Challenge 2024

I v letošním školním roce se vybraná třída naší školy, tentokrát třída 7. A, zúčastnila mezinárodního soutěžního projektu City Nature Challenge, ve kterém více než 400 měst z celého světa spolu soupeří o co největší počet pozorování přírodních rozmanitostí na svém území pomocí aplikace iNaturalist. V rámci soutěže školních kolektivů se naše třída umístila na báječném 2. místě s celkovým počtem 1600 pozorování a 380 druhů organismů. Bohužel 1. místo nám uteklo opravdu o pouhých 77 pozorování. Moc děkuji za neskutečné zapálení v tomto projektu a věřím, že mnozí budou aplikaci využívat i ve svém běžném životě. Zároveň naše zaznamenaná pozorování pak slouží jako cenná otevřená data pro řadu výzkumných projektů, muzeí, botanických zahrad, parků a dalších organizací.

Více o našem projektu se dozvíte na níže uvedeném odkazu.

https://www.inaturalist.org/projects/fzs-barrandov-ii-7-a

                                                                                              Mgr. Daniela Zikmundová