Doteky

Na říjen tohoto roku si Galerie Barrandov připravila opravdu exkluzivní program. Výstava „Doteky“ představí výjimečnou kooperaci studentů a učitelů s mezinárodně uznávaným umělcem Heshamem Malikem. Tohoto projektu se zúčastnili vybraní, kreativně nadaní studenti Fakultní základní školy Barrandov II při PedF UK, pedagogové a zástupci vedení školy. Do kreativní tvorby byli zahrnuti také nejmenší děti z místní mateřské školy. Studenti a pedagogičtí zástupci školy se pod vedením Heshama Malika učili schopnosti kreativní vizualizace v rámci skupinové i individuální práce, a to originálním postupem vlastní umělcovy techniky aplikace vrstvení barvy za pomoci rukou. Každá skupina a jednotlivec dali na konci workshopu  základ originálnímu obrazu.
Výtvarník Hesham říká, že hlavní motivací této rozsáhlé edukační činnosti bylo dát možnost mladým nadaným žákům osahat si nové postupy a setkat se s reálným umělcem a jeho stylem. „Workshopy se žáky i skupinová práce s pedagogy byla zajímavá cesta. Každá věková skupina byla na začátku jinak uzavřená a spontánní, zejména starší žáci trochu s vyjádřením sebe sama zprvu zápasili. Na konci práce bylo moc fajn vidět jejich radost z toho, že našli odvahu přehodit „výhybku“ v myšlení směrem do sebe a dostat část svých myšlenek na plátno.“
Sbírka děl v rámci této výstavy je zaměřená na „live art“ tj. spontánní kreativní vyjádření a schopnosti pracovat s abstraktní vizualizací reality. Svým rozsahem zapojení a množstvím obrazů, to bude bezpochyby jedna z nejdůležitějších představených sbírek umění Galerie Barrandov – o to více, že výtvarná díla vzniklá na workshopech, umělec Hesham Malik ve svém ateliéru dále doplnil a finalizoval.
Pro žáky a učitele byla letošní výtvarná zkušenost velký zážitek a Galerie Barrandov se těší, že během října bude moci výsledky jednotlivých týmů a jednotlivců představit i veřejnosti. Na výstavě bude k vidění 15 pláten ze skupinových prací a více jak 100 ukázek prací jednotlivců.
Srdečně zveme nejen příznivce školy, ale i celou veřejnost k shlédnutí této jedinečné výstavy. Je možné ji navštívit denně od 9. října do 25. října 2019, od 15 do 17 hodin.